KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12397045
nr 1239 7045
Gottfrid Kallstenius
(1861-1943), Sverige
Oljemålning, Solnedgång över bergen, Signerad. Olja på duk, 65x53
Gottfrid Kallstenius, svensk målare född i Västervik 1861, död 1943.
måndag 4 mars 2019
kl 20:07:18
Gottfrid Kallstenius
Läs mer om Gottfrid Kallstenius